ZOFINO

Poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna – niezbędna dla zdrowego snu

Poduszka ortopedyczna to idealny sposób na poprawę jakości snu. Przeznaczona jest dla osób, które skarżą się na dolegliwości kręgosłupa oraz cierpią, m.in. na zaburzenia snu, migrenowe bóle głowy czy ból szyi. Poduszka ortopedyczna wspomaga zdrowie całego kręgosłupa, łagodzi przebieg schorzeń, zapewnia regenerację podczas snu oraz zapobiega nawet chrapaniu.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się poduszka ortopedyczna wykonana z innowacyjnej pianki termoformującej z „pamięcią kształtu”. Wyprofilowany kształt poduszki stanowi doskonałe podparcie dla głowy, szyi i ramion, co pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Dzięki temu łagodzi ból, przynosząc ulgę poprzez zmniejszenie punktów nacisku w dolegliwościach wywołanymi problemami kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna – rodzaje i zastosowanie

W sklepie Zofino obecnie dostępnych jest wiele rodzajów poduszek ortopedycznych, więc zakup odpowiedniego modelu powinien być naprawdę przemyślany. Warto zwrócić uwagę na to, do czego ma służyć poduszka ortopedyczna.

Wyróżnić można kilka jej wariantów, takich jak poduszka ortopedyczna:
● do spania jako odpowiednie podparcie mięśni szyi i kręgosłupa w trakcie snu, ● do siedzenia w kształcie klina zmniejszająca obciążenia i redukująca bóle kręgosłupa w części lędźwiowej lub do siedzenia z otworem niwelująca dolegliwości bólowe w okolicach pośladków,
● jako separator między kolana wspomagający ułożenie bioder i miednicy podczas leżenia na boku.

jakich materiałów jest szyta poduszka ortopedyczna?

Poduszkę ortopedyczną można podzielić jeszcze ze względu na materiał, z jakiego została wykonana. Najczęściej do jej produkcji wykorzystuje się, m.in.:
● piankę poliuretanową zapewniającą odpowiednią wentylację, a dzięki elastyczności idealnie dopasowującą się do kształtu ciała,
● piankę termoelastyczną umożliwiającą optymalne rozłożenie sił nacisku, co gwarantuje odpowiedni komfort podczas snu,
● lateks przeznaczony dla alergików i cechujący się właściwą cyrkulacją powietrza, co sprawia, że jest wysoce odporny na działanie wilgoci.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8