ZOFINO

Kołdra obciążeniowa dla dorosłego

Kategoria obciążeniowa dla dorosłych – pomocnik w walce ze stresem

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych to produkt przeznaczony dla tych, którzy odczuwają nadmiernie rozdrażnienie, mają obniżony poziom koordynacji ruchowej bądź wzmożoną lub obniżoną wrażliwość na bodźce.

Jakie korzyści zdrowotne przynosi kołdra obciążeniowa dla dorosłych?
● Pomaga w walce ze stresem, brakiem koncentracji oraz bezsennością,
● Poprawia jakość snu,
● Wpływa na zmysł równowagi,
● Przywraca równowagę psychofizyczną,
● Regeneruje siły,
● Niweluje uczucie niepewności.

Jak działa kołdra obciążeniowa dla dorosłych?

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych to ulepszony zamiennik kołdry puchowej. Podczas snu albo odpoczynku naciska na ciało, przez co pobudza receptory układu proprioceptywnego. Poprzez
delikatny napór stymulowane receptory dają sygnał o prawidłowym położeniu ciała. Im ciało jest bardziej zrelaksowane, tym towarzyszące uczucie niepokoju i stresu traci na intensywności. Zatem dzięki obciążeniu organizm staje się znacznie wyciszony. Kołdra obciążeniowa idealnie nadaje się też podczas relaksu.

Z czego wykonana jest kołdra obciążeniowa dla dorosłych?

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych uszyta jest ze 100% bawełny, a wypełniona włókniną poliestrową z właściwościami antyalergicznymi. W jej skład wchodzą kulki szklane, które przygotowane są pod użycie terapeutyczne. Umieszczono je w specjalnych kieszonkach na wierzchniej stronie kołdry obciążeniowej. Ten system sprawdza się, ponieważ dzięki temu są one równomiernie rozłożone na jej powierzchni, co wpływa na bezpieczeństwo użytkownika podczas snu i wypoczynku.

Warto pamiętać o tym, że waga kołdry obciążeniowej powinna odpowiadać około 10% masy ciała i być dłuższa około 20 cm od ciała.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5