ZOFINO

Kołdra obciążeniowa

Wybierz najlepszą kołdrę obciążeniową dla siebie i dziecka!

Kołdra obciążeniowa inaczej kołdra sensoryczna to idealnie okrycie do snu, które polepszy jakość snu oraz zredukuje napięcie i stres. Jej zadaniem jest delikatne obciążenie ciała w nocy lub w trakcie odpoczynku w celu pobudzenia receptorów układu proprioceptywnego, czyli zmysłu pozwalającego na precyzyjne określenie położenia poszczególnych części ciała w przestrzeni.

Odpoczynek pod kołdrą obciążeniową przynosi moc korzyści, m.in.:
● polepsza koncentrację,
● rozluźnia,
● uspokaja,
● zmniejsza uczucie lęku i niepewności,
● ogranicza zachowania autostymulacyjne.
Kołdrą obciążeniową, będącą świetnym zamiennikiem ciepłego koca, można przykryć się też w trakcie krótszych odpoczynków po ciężkim dniu, np. podczas czytania książki lub krótkiej drzemki w ciągu dnia.

Kołdra obciążeniowa może być używana przez cały rok. Wyposażona jest w miękką i puszystą poszewkę, która zapewni ciepło w chłodniejsze wieczory, a w okresie letnim można ją wymienić na lżejszą. Poszewka ma wszyty suwak, co umożliwia jej szybkie i wygodne zakładanie oraz zdejmowanie. Dzięki temu można ją też łatwo utrzymać w czystości.

Kołdra obciążeniowa: dla kogo?

Kołdra obciążeniowa jest polecana przez specjalistów jako produkt terapeutyczny dla dzieci i dorosłych. Ma ona szerokie zastosowanie w leczeniu:
1) zaburzeń rozwojowych: ADHD, zespołu: Downa, Aspergera, Tourette’a oraz autyzmu, 2) zaburzeń sensorycznych,
3) niektórych rzadkich chorób genetycznych: zespołu Hellera,
4) stanów lękowych i napięcia nerwowego,
5) zaburzeń destrukcyjnych: bezsenności.

Niektóre nasze bujaki mają zamontowany pałąk z zabawkami, który dostarcza dziecku moc atrakcji. W Bujak dla dziecka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców, ponieważ okazuje się naprawdę pomocny w opiece nad pociechą. W naszym sklepie internetowym Zofino dostępna jest zarówno kołdra obciążeniowa dla dziecka jak i kołdra obciążeniowa dla dorosłego.

Ostrzeżenie!
1. Nie wolno kołdrą obciążeniową przykrywać szyj i twarzy.
2. Należy obserwować reakcje na kołdrę obciążeniową – nie należy ich bagatelizować, ponieważ nie każdy użytkownik ją zaakceptuje.
3. Decydując się na zakup kołdry obciążeniowej, należy wziąć pod uwagę zalecenia terapeuty dotyczące jej stosowania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8